Temat na pracę magisterską z ekonomii

Temat na pracę magisterską z Ekonomii – George Soros i jego strategia inwestowania

Temat na pracę magisterską z Ekonomii należy wybrać świadomie. Dobrze by temat ten Ciebie fascynował.  Zawsze łatwiej jest pisać tekst naukowy, jeśli zagadnienie jest naprawdę ciekawe i perspektywiczne z punktu widzenia Twojej kariery.

To, co w ekonomii i biznesie z pewnością mocno fascynuje wielu adeptów Ekonomii to najlepsi inwestorzy. Na pewno należy do nich George Soros. Z pewnością, jest to inwestor bardzo kontrowersyjny. Nie można mu jednakże odmawiać, olbrzymiego talentu inwestycyjnego. W poniższym tekście przedstawimy zarys strategii inwestycyjnej Georga Sorosa.

Łatwe tematy prac magisterskich z Ekonomii
Strategia inwestycyjna Warrena Buffeta jest fascynującym tematem.

Soros podobnie jak Warren Buffet (najlepszy inwestor świata) starannie zbiera informacje o przedmiocie swojej inwestycji. Soros w przeciwieństwie do Buffeta, lubi grać na rynku walutowym. Jego słynnym manewrem inwestycyjnym, było rozbicie banku Anglii.  To zagranie sprawiło, że Soros przeszedł światowej historii ekonomii oraz szeroko pojętej spekulacji. 

„Osobliwe u mnie jest to, że nie mam określonego stylu inwestowania, a ściślej mówiąc, staram się dostosować swój styl do warunków”. George Soros

16 września 1992 roku Soros otworzył tzw. krótką pozycję wielkości $10 mld zł, na czym udało mu się w jeden dzień zarobić około $ 1.1 mld. Po tym zagraniu Sorosa angielski rząd zmuszony został do wycofania funta z mechanizmu ERM (Europian Exchange Rate Mechanism). Szacuje się, że przez Sorosa brytyjskie ministerstwo skarbu utraciło 3-4 mld funtów. Po tym inwestycyjnym zagraniu Sorosa zaczęto  nazywać „człowiekiem, który złamał Bank Anglii” lub „pogromcą brytyjskiego funta”. To zagranie było największym finansowym osiągnięciem Sorosa w jego karierze.

„Osobliwe u mnie jest to, że nie mam określonego stylu inwestowania, a ściślej mówiąc, staram się dostosować swój styl do warunków”. George Soros

Parę słów o strategii inwestycyjnej Warrena Buffeta.

Soros lubi również obstawiać spadki danego instrumentu finansowego. To odróżnia go od najlepszego inwestora giełdowego w historii świata – Warrena Buffeta. Strategię Sorosa najlepiej obrazują jego własne słowa: „zakładam, że rynki zawsze się mylą. Nawet jeśli to założenie jest czasem mylne, biorę je za roboczą hipotezę. Nie znaczy to jednak, że zawsze należy iść wbrew przeważającemu trendowi. Przeciwnie, błędy są korygowane tylko czasami. I tylko w tych momentach należy postępować wbrew trendowi”.

Praca magisterska z Ekonomii może Tobie dać bardzo cenną wiedzę!

Osoby, które znają Sorosa, twierdzą, że to najlepszy makroekonomista, którego kiedykolwiek w życiu poznały. Najprawdopodobniej jest to prawda. Soros ma wiedzę makroekonomiczną, którą bije na głowę nie jednego profesora. Z drugiej strony Buffet potrafi tę makroekonomiczną wiedzę fantastycznie wykorzystać. Między innymi dlatego jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Niejeden spekulant marzy, aby uzyskać, choć część majątku i sławy, do której doszedł Soros. Szacuje się, że prywatny majątek tego inwestora to 8 mld $.

Temat na pracę magisterską z Ekonomii – George Soros i jego geniusz finansowy.

George Soros i jego strategia inwestycyjna to z pewnością świetny temat na pracę magisterską z Ekonomii. Powiedzmy sobie szczerze: to jest temat dla pasjonatów inwestowania, z bardzo dobrym warsztatem analitycznym. Napisanie pracy magisterskiej o inwestycjach Sorosa mogłoby być dla Ciebie dobrym wstępem do pracy w branży bankowej lub finansowej. Najważniejsze, aby pisać swój tekst naukowy o takich zagadnieniach, które Ciebie fascynują i w których chcesz się docelowo rozwijać.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę dyplomową z Ekonomii i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy!
Prace magisterskie – Ekonomia

Jeśli interesuje Ciebie w przyszłości praca maklera giełdowego, to chyba ciężko o bardziej interesujące zagadnienie dla Ciebie, niż właśnie taktyka inwestycyjna Georga Sorosa. Jak słusznie mawiał Donald Trump „bez pasji nie masz energii, bez energii nie masz nic”. Pisząc swoją pracę magisterską z Ekonomii musisz mieć przed oczami wizję swojej wymarzonej kariery.

Zaprzyjaźniony portal:
Cennik prac magisterskich i licencjackich

Dodaj komentarz