Temat pracy magisterskiej z ekonomii

Temat pracy magisterskiej z ekonomii – Warren Buffet i jego strategia inwestycyjna.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii nie jest łatwo wybrać. Czasami warto pójść za głosem serca i wybrać ten temat, który nas najbardziej interesuje. Naszym zdaniem każdego dobrego ekonomistę powinno interesować inwestowanie i pomnażanie pieniędzy. Interesując się tą tematyką, nie sposób nie natrafić na Warrena Buffeta. Jest on ogólnie postrzegany za najbogatszego i najlepszego inwestora świata. Każdy inwestor zainteresowany jest jego strategią inwestowania. W poniższym tekście zostaną przybliżone jej założenia.

Po pierwsze Warren Buffet inwestuje w firmy, które posiadają przewagi konkurencyjne trudne do zduplikowania. Za przykład może posłużyć firma Coca Cola. Posiada ona unikalną markę, której nikt nie jest w stanie skopiować. Coca Cola jest utożsamiona z amerykańskim stylem życia. Można podrobić jej smak lub zaoferować nawet lepszy z punktu widzenia smak. Niezmienia to faktu, że konsument zawsze wybierze Coca Colę ze względu na unikalność marki.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia strategię Buffeta jest pełna informacja o firmach, w które inwestuje on swoje pieniądze. Buffet ciągle analizuje wyniki tych firm oraz śledzi media w celu zdobycia jak największej ilości informacji. Buffet nie inwestuje w rzeczy o których nie ma pojęcia. Poza tym posiada on solidną podbudowę teoretyczną. Nim samodzielnie zaczął inwestować, studiował książki napisane przez wybitnych inwestorów. Jego ulubioną książką jest “Inteligentny inwestor”, napisana przez Benjamina Grahama. Buffet do dziś rekomenduje tę książkę rozmaitym inwestorom, jako dzieło z którego można czerpać bezcenną wiedzę.

Charakterystyczne dla Buffeta jest to, że podczas swoich inwestycji, nie dywersyfikuje on mocno swojego kapitału. Według Buffeta szeroka dywersyfikacja jest potrzebna, wówczas gdy inwestor nie wie w co warto inwestować. Sam Buffet nie raz stawiał wszystko na jedną kartę.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii, który fascynuje. Buffet i jego strategia inwestycyjna

Buffet i jego strategia inwestycyjna to z pewnością ciekawy temat na pracę magisterską z ekonomii. Podczas pisania na ten temat można popisać się swoim warsztatem analitycznym oraz uzyskać użyteczną wiedzę inwestycyjną. Tego typu praca magisterska z ekonomii może być dobrym wstępem do pracy w bankowości oraz doradztwie finansowym. Temat pracy magisterskiej z ekonomii musi naturalnie być skonsultowany z promotorem.

Dodaj komentarz