Praca magisterska o audycie finansowym może dać studentowi niezwykle przydatną wiedzę, szczególnie jeśli chce on pracować w którejś z firm tzw. „wielkiej czwórki”. Do tej słynnej grupy firm zaliczają się: Deloitte, Ernst & Young, KPMG, czy też PricewaterhouseCoopers. W poniższej firmie przedstawimy, z czego powinna się składać tego typu praca dyplomowa.
Rozdział pierwszy Twojej pracy magisterskiej o audycie finansowym, powinien być poświęcony szeroko pojętej teorii. Z pewnością warto tutaj napisać, czym tak naprawdę jest zagadnienie, o którym piszesz. Generalnie audyt finansowy definiuje się jako proces badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, czyli niezależnego specjalistę z uprawnieniami przyznanymi przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów. Celem audytu finansowego jest weryfikacja prawidłowości sprawozdania sporządzonego przez spółkę oraz wykrycie ewentualnych zniekształceń, które mogłyby istotnie zniekształcić sprawozdanie dla jego czytelników.
Mając rozdział teoretyczny, czas przejść do części najtrudniejszej, czyli do części badawczej. Jest ona najważniejsza w całej, Twojej pracy dyplomowej. Najlepiej, abyś wykonał tutaj audyt finansowy wybranej przez siebie firmy. Oczywiście powinieneś mieć dostęp do jej informacji finansowych. Nie można profesjonalnie prowadzić działalności naukowej, jeśli nie ma się odpowiednich danych. Dane to rzecz kluczowa w każdej działalności naukowej. Poza tym zawsze możesz wybrać jakąś spółkę giełdową, na podstawie której dokonasz odpowiedniego audytu finansowego.
Ostatni rozdział Twojej pracy dyplomowej powinien stanowić, swego rodzaju podsumowanie. Tutaj musisz podsumować, to co wychodzi z Twojej części badawczej. W przypadku Twojej pracy magisterskiej trzeba tutaj napisać, czym zakończył się audyt finansowy, który przeprowadziłeś. Warto tutaj podzielić się również swoimi refleksjami dotyczącymi szeroko pojętemu audytowi finansowemu.
Praca magisterska o audycie finansowym – podsumowanie
Praca magisterska o audycie finansowym jest zawsze sporym wyzwaniem intelektualnym, które wymaga od Ciebie całkowitej dedykacji. Tego typu tekst naukowy, może wyróżniać Ciebie w oczach potencjalnych pracodawców. Idealnie byłoby, gdyby ten tekst stanowił swego rodzaju dopełnienie, doświadczenia zdobytego w audycie podczas studiów. Jak słusznie pisał Arystoteles „inteligencja polega nie tylko na wiedzy, ale również na umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce”.